Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

Can you still bring something new?

Zima sa pomaly končí a prichádza jar. Všetci vieme, čo nám toto ročné obdobie okrem rozkvitnutých stromov prinesie. Týždne módy a s nimi spojené preteky o najprepracovanejšie kolekcie a najoriginálnejšie prehliadky. Dokážu však návrhári zakaždým predstaviť svoju prácu tým spôsobom, aby zaujali a prekvapili svoje publikum? Po posledných fashion shows nemáme dôvod na pochybnosti!

Can you still bring something new?

Calvin Klein’s popcorn

Pri zvučnom mene značky ako je Calvin Klein, ľudia vždy očakávajú dych berúci zážitok. Raf Simons, belgický návrhár, im ho aj  počas tohto ročného New York Fashion Weeku doprial. Rozhodol sa celé mólo pokryť takmer 200 000 litrami popcornu. Červený koberec už asi vyšiel z módy a tak sa všetci hostia museli popasovať s pukancami v lodičkách či topánkach.

Foto: https://www.instagram.com/p/BfKd_bHgZTm/?taken-by=annawoodyall

Forget models

V New Yorku ešte zostaneme, a to konkrétne pri prehliadke extravagantného Philippa Pleina. Je zvykom, že jeho prehliadky sú veľkolepé vo všetkých smeroch. Po móle kráčajú tie najväčšie osobnosti zo svojej oblasti a v prvých radoch sedia tie najznámejšie tváre. Už podľa názvu prehliadky „Plein Space Invasion“ bolo prítomným jasné, že ich čaká ďalšie posúvanie hraníc extravagancie. Len samotné zahájenie prehliadky bolo neuveriteľný zážitkom. V sále sa nachádzala 18-metrová kozmická loď, z ktorej vyšla jedna z najúspešnejších modeliek súčasnosti - Ruska Irina Shayk. Tá však po zasneženom móle nekráčala sama. Spoločnosť jej robil robot, ktorý ,rovnako ako modelka, na sebe niesol logo návrhára.

Flying purses

Nová kolekcia na jeseň/zimu 2018 so svojimi novinkami doslova priletela medzi nadšencov módy. Počas prehliadky talianskej značky Dolce & Gabbana v Miláne kabelky nepredvádzali modelky, ale drony, ktoré lietali vedľa nich. Podobné futuristické prvky prehliadok nenaznačujú nedostatok modeliek, no umocňujú vzťah medzi módou a technológiami. Navyše boli diváci nútení si počas show vypnúť Wi-Fi a mobilný internet na svojich zariadeniach. Veríme, že nikto s týmto nezvyčajným pravidlom nemal problém a rozhodol sa naplno si vychutnať toto predstavenie.

Foto: https://www.instagram.com/p/Bfq2-ganWz3/

 

Autor: Kristína Mravcová Foto: unsplash.com