Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

Bratislavské módne dni by Mercedes-Benz jar 2018

Trinásty ročník prestížneho módneho podujatia - Bratislavské módne dni by Mercedes-Benz - priniesol opäť množstvo noviniek. V priestoroch Refinery Gallery v Bratislave sa postupne predstavilo takmer 30 návrhárov a značiek zo Slovenska, Rumunska a Talianska. Jarnou časťou sa zároveň odštartoval aj aktuálny ročník projektu NOVÉ TVÁRE MÓDNEJ SCÉNY a vyhlásenie témy, ktorá má názov FOLKLÓR V MÓDE.

Bratislavské módne dni by Mercedes-Benz jar 2018

Trojdňový maratón módy

Okrem širokej škály dámskych modelov si počas troch dní prehliadok mohli pozvaní hostia vychutnať aj detskú módu, nápadité šperky a iné doplnky a nechýbala ani exkluzívna, na mieru šitá, kolekcia pánskych oblekov. Slovensko už tradične zastupovali osvedčené návrhárky ako Zuzana Haková, Veronika Hložníková, Jana Gavalcová, Michaela Ľuptáková, Jana Pištejová a značky La Rena, či Hellenski. Exkluzívnym zahraničným hosťom bola Rozalia Bot z Rumunska.

Prvý deň maratónu módy odštartovala prehliadka krojov z Lúčnice, ktorej cieľom bolo uctiť si tradície a pána profesora Štefana Nosáľa.  Súčasťou bolo aj splnenie dlhoročného sna pre pacientku Adeli Medical Center, spojené s charitatívnou dražbou šiat od Jany Jurčenko, ktorej výťažok 6.000,-€ poputoval na konto Nadácia Adeli. Bratislavské módne dni by Mercedes-Benz tak tento rok získali aj charitatívny rozmer.

V rámci druhého dňa svoje miesto počas prehliadok dostal aj  finalista projektu NOVÉ TVÁRE MÓDNEJ SCÉNY 2017 Victor Varg a jeho kolekcia nesúca názov RED ROYAL v spolupráci so značkou Lenovo, ktorý bol aj našim favoritom a v blízkej dobe budete mať možnosť vidieť aj výsledky spolupráce s THE SPARKLING REPORT. Minuloročná víťazka Zarina Šimkovič predviedla svieže ležérne modely inšpirované letným večerom. Obaja si odniesli od publika obrovský potlesk. Talentovaná Michaela Ľuptáková nesklamala a opäť predviedla úchvatnú kolekciu šiat. Monika Vontszemu sa po prvýkrát za svoju účasť na Bratislavských módnych dňoch predstavila nie šatami ale kolekciou nezameniteľných šperkov inšpirovaných florálnymi motívmi. Unikátnu kolekciu v znamení bielej, červenej, modrej farby, plnú folklórnych prvkov predviedla Jaroslava Wurl Kocanová. Zlatým klincom večera sa stala nezameniteľná šou, ktorou doslova pobavili celé publikum herci zo seriálu Oteckovia pri predvádzaní exkluzívnych pánskych modelov značky Nicollas Berenique.

Aj posledný deň vládla na móle krása, elegancia, tradície a najnovšie módne trendy pre sezónu Jar/Leto 2018. Nádherné kroje vystriedali módne kolekcie Jany Gavalcovej, či zahraničnej hniezdy Rozálie Bot, vidieť sme opäť mali možnosť jedinečný výsledok spolupráce  Katie Q & Valerie Beck a samostatnou kolekciou sa predstavila Ema Klen. Tretí deň Bratislavských módnych dní by Mercedes Benz svojou kolekciou uzavrela stálica módnej scény Jana Pištejová!

Počas všetkých troch dní sa o vlasy modeliek staral dlhoročný partner podujatia Salón DNJ s vlasovou kozmetikou Joico, ktorý je aj našim partnerom. Nezameniteľnú atmosféru módnym prehliadkam dodávala hudba pod vedením DJ Mathhewa Saxa a hudobnú dramaturgiu mal na starosti už tradične jeden z najlepších hudobníkov u nás - Martin Valihora. Už teraz sa tešíme na jesenné pokračovanie.

 

Autor: Miriam Veterníková Foto credit: Ramon Leško

Galéria

Michaela Ľuptáková
Monika Vontszemu
Nicollas Berenique
Celebrity v krojoch :)
La Rena
La Rena
Relleciga a Karolína Chomisteková
Katarína Žiaková
Hellenski
Ferlito
Zuzana Haková
Jana Jurčenko
Charita
Veronika Hložníková
Zarina Šimkovič
Zarina Šimkovič
Victor Varg
Victor Varg
Jaroslava Wurl Kocanová
Ema Klein
Ema Klein
Jana Gavalcová
Jana Pištejová
Jana Pištejová
KATIE Q, Valeria Beck
Lazoet
Marmare FASHION design
Marmare FASHION design
Rozalia Bot
ZOE FABRICS