Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

2018´s Gonna Be Amazing! by Natália Muchová

Určite to dobre poznáte: Ďalší rok sa blíži k svojmu koncu a vy ste si už spravili zoznam všetkých tých úžasných vecí, ktoré určite chcete spraviť ten budúci... len aby ste ich potom aj tak nezrealizovali.

2018´s Gonna Be Amazing! by Natália Muchová

Ja sa v tomto aspekte bohužiaľ vôbec nelíšim od väčšiny. Preto som sa na rok 2018 rozhodla zneužiť tento blog a pozdieľať s vami moje plány, predsavzatia, ciele atď.  Presne preto, aby som mala pocit zodpovednosti voči väčšiemu počtu ľudí ako 1.

Prvým, veľmi dôležitým, bodom na mojom zozname je lepší time management.

Chcem v svojom živote niečo dosiahnuť. Nie preto, aby som sa mojimi úspechmi mohla pýšiť iným ľudom, ale preto, aby som potom, keď raz budem ako starý človek hľadieť spätne na svoj prežitý čas, neľutovala, že som svoj jediný život premárnila. Nemusí to byť hneď Oscar alebo Nobelova cena, ale je dôležité aby ste robili naozaj niečo, čo vás napĺňa a nikdy sa neprestali učiť a rásť. Preto som si predsavzala, lepšie si začať organizovať svoj čas, menej sa nechať odpútavať vecami, ktoré pre mňa nemajú úžitok a prestať robiť všetko last minute. Nejak som sa behom posledných rokov napólovala tak, že zvyknem nechať všetko na poslednú chvíľu, a potom sa len neskutočne stresujem. Vždy si pomyslím, že načo budem strácať drahocenný čas teraz, keď to môžem spraviť aj neskôr... Čo v podstate má nulovú logiku. Svoj čas budem musieť investovať tak či tak.

Teraz, keď som popri modelingu, vysokej škole a blogovaniu, začala natáčať aj na Youtube, je správny time management nevyhnutnosťou. Chcem môcť všetko robiť na 100 percent a neustále sa zlepšovať v tom, čo robím – aby som bola spokojná sama so sebou a aby som aj vám mohla prinášať kvalitný kontent.

Druhý bod na mojom zozname súvisí so vzdelaním. Na strednej škole som sa 8 rokov učila francúzštinu a aj prírodovedné predmety po francúzsky. Zmaturovala som z francúzštiny na úrovni C1. Teoreticky by môj vedomostný level mal byť teda veľmi vysoký. Teoreticky... Po ukončení Gymnázium Ľudovíta Štúra v Trenčíne som začala študovať v nemčine a pracovne používam hlavne angličtinu, čiže sa francúzština rýchlo vytratila z môjho každodenného života. Koncom jari 2018 to budú už 3 roky, čo tento krásne znejúci jazyk takmer vôbec nepoužívam. Je až strašidelné, ako málo si z neho ešte pamätám... a to sa musí zmeniť! Nenechám predsa niečo, čomu som venovala skoro polovicu môjho života, nechať upadnúť do zabudnutia! Nevyužité...

Moja sestra práve nastúpila na rovnakú strednú školu ako ja a tiež sa bude 4 roky učiť francúzsky. Vidím to ako ideálnu príležitosť, ako si môžeme navzájom pomôcť. Držte palce ;)

Tretí, a zároveň aj posledný bod môjho zoznamu, v postate pozostáva z 3 úzko spätých predsavzatí. V roku 2018 sa chcem: menej sťažovať, prestať si nad všetkým robiť ťažkú hlavu a omnoho viac sa usmievať. Je pravda, že sa často sťažujem. Či už na maličkosti, alebo na zásadnejšie veci, je toho príliš veľa a už si s tým aj sama začínam liezť na nervy. Rada filozofujem, ale zbytočne rozpitvávam aj témy, ktoré by možno bolo treba radšej nechať tak. Niekedy je lepšie niečo neriešiť. Nepremýšľať neustále nad všelijakými možnými vecami, nemá nič spoločného s nízkym IQ. To som musela najskôr pochopiť aj ja... Z času na čas vypnúť mozog, má veľmi hojivý účinok pre vašu dušu. Chcem to začať praktizovať častejšie. Nájsť rovnováhu medzi spontánnosťou a plánovaním. Nechať veciam, ktoré aj tak neviem ovplyvniť, voľný priebeh a viac si užívať život. Rada by som mala neskôr okolo očí hlavne tie pekné vrásky šťastia.

Prajem vám so srdca krásneho Mikuláša a príjemnú 2. Adventnú Nedeľu!

Fotky vynikli v zákulisí tohtoročného fashion weeku v Prahe (MBPFW), ktorý som si veľmi užila a na ktorý sa chystám 100% aj v roku 2018. Vďačím za ne úžasnému Filipovi Kartousovi. Hoďte očko na jeho portfólio – určite nebudete ľutovať ;)

 

Autor: Natália Muchová Instagram, Facebook, Youtube
Foto: Filip Kartous

Galéria

Why 2018´s Gonna Be Amazing by Natália Muchová
Why 2018´s Gonna Be Amazing by Natália Muchová
Why 2018´s Gonna Be Amazing by Natália Muchová
Why 2018´s Gonna Be Amazing by Natália Muchová